Z ni cukrzycy a sir wttrzrzwoec #hyp

Z ni cukrzycy a sir wttrzrzwoec #hyp

Opublikowany

Od kilku dni w mediach społecznościowych na profilach osób z cukrzycą pojawiają się niezrozumiałe zdania. Tak zwane „pijane statusy” to część kampanii #StopHipo.

„Z cukrzycy nie da się wytrzeźwieć!” – to główny przekaz kampanii skierowany do osób, które mogą mylić hipoglikemię (nagły spadek cukru w organizmie), która jest jednym z powikłań cukrzycy, z upojeniem alkoholowym. Jednak hipoglikemia to stan zagrożenia życia, zatem osoba z cukrzycą doświadczająca epizodu hipoglikemii może potrzebować pomocy.

Na cukrzycę chorują 3 miliony Polaków (w tym ponad 700 tys. osób, które o tym nie wiedzą)*. Chorobie towarzyszy ryzyko hipoglikemii, a niektóre jej objawy mogą̨ być mylone z nietrzeźwością̨. Tego typu pomyłki mogą być tragiczne w skutkach dla osób z cukrzycą.
„Hipoglikemia objawia się na różne sposoby, jednym z nich może być niezrozumiała, bełkotliwa wymowa, a osoba pracująca w tym czasie przy komputerze może nagle nie trafiać w klawiaturę podczas pisania. Stąd pomysł na stworzenie translatora na stronie internetowej www.StopHipo.pl i wykorzystanie go do tworzenia niezrozumiałych wpisów w mediach społecznościowych” – mówi Patrycja Rzucidło-Zając z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, która jest organizatorem akcji.

Strona internetowa www stophipo.pl zawiera również podstawowe informacje na temat cukrzycy, hipoglikemii oraz podpowiedzi odpowiedzialnych zachowań w przypadku zaobserwowania objawów hipoglikemii u osoby z cukrzycą oraz wskazówki dla samych pacjentów dotyczące prawidłowej kontroli i leczenia cukrzycy.

„W ramach kampanii zachęcamy osoby z cukrzycą, popularnych blogerów i wszystkich tych, którym cukrzyca nie jest obojętna, do napisania pozornie „pijanych” hipo-statusów na swoich profilach w sieciach społecznościowych, aby po chwili zdementować podejrzenia o pijaństwo hasłem: Z cukrzycy nie da się̨ wytrzeźwieć! – dodaje Patrycja Rzucidło-Zając.

Kampanię przygotowali Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz mecenas akcji – Novo Nordisk.

Za koncept kreatywny i realizację kampanii #StopHipo odpowiada agencja VML Polska. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

stophipomem8.png

grafika | 37,8 KB

Pobierz
stophipomem7.png

grafika | 41,4 KB

Pobierz
stophipomem1.png

grafika | 37,1 KB

Pobierz
stophipomem3.png

grafika | 43,8 KB

Pobierz
stophipomem2.png

grafika | 45,9 KB

Pobierz
stophipomem4.png

grafika | 43,2 KB

Pobierz
stophipomem9.png

grafika | 48 KB

Pobierz
stophipomem6.png

grafika | 35,3 KB

Pobierz
stophipomem5.png

grafika | 41,7 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.